CP of Greece, MEPs of the KKE: On the racist delirium of the under trial Nazi

2/3/20 2:40 PM
  • Greece, Communist Party of Greece En Es Tr Europe Communist and workers' parties

MEPs of the KKE
On the racist delirium of the under trial Nazi


The MEPs of KKE (Kostas Papadakis and Lefteris Nikolaou Alabanos)condemn the racist delirium of the under trial Nazi, Yannis Lagos (former Golden Down MP),  in the European Parliament, who tore a copy of the Turkish flag during his speech on the Refugee problem. This provocation is directed against both the Greek and the Turkish people, linked to dirty plans against the peoples, that the nationalists have always served.

The peoples can isolate fascists who are emboldenedby the prosecutor’s proposal in the trial of the Nazi criminal gang of Golden Down. The peoplesnot have nothing to divide them, but they can defend their common interests against the competition of the bourgeois classes and the hatred of the nationalists.


 

Eurodiputados del KKE
Sobre el delirio racista del nazi juzgado


Los eurodiputados del KKE condenan el delirio racista del nazi juzgado, Giannis Lagos (ex diputado del Amanecer Dorado) en el Parlamento Europeo, que rasgó una copia de la bandera turca durante su discurso sobre los refugiados. Esta provocación está dirigida contra el pueblo griego y turco, vinculada a planes sucios contra los pueblos que siempre han servido los nacionalistas.

Los pueblos pueden aislar a los fascistas que se envalentonan por la recomendación de la fiscalía en el juicio de la organización criminal nazi del Amanecer Dorado. Los pueblos no solo no tienen nada que dividir entre ellos, sino que pueden defender sus intereses comunes contra la competencia de las clases burguesas y el odio a los nacionalistas.


 

Yunanistan Komünist Partisi'nden AP’deki provokasyona kınama


Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağını yırtan faşist milletvekilinin provokasyonu, Yunanistan Komünist Partisi AP grubu tarafından kınandı. Yapılan açıklamada iki halk arasında onları ayıracak hiçbir şey olmadığı ama bunun da ötesinde burjuvazinin rekabetine ve milliyetçilerin nefretine karşı onları birleştiren ortak çıkarları olduğu vurgulandı.

Yunanistan Komünist Partisi Avrupa Parlamentosu Grubu, AP’nin göçmenlerle ilgili bir oturumunda Türk bayrağının basılı olduğu bir kağıdı yırtarak provokasyona imza atan eski Altın Şafak partili milletvekili Ioannis Lagos’u kınadı.

YKP AP Grubu tarafından yapılan açıklamada, Nazi Lagos’un ırkçı hezeyanlarının kınandığı belirtilerek “Bu provokasyon hem Yunan hem de Türk halkına karşı yöneltilmiştir, ve her zaman milliyetçilere hizmet eden kirli tasarımlarla bağlantılıdır” denildi.

Halkların faşistleri ve onların suç çetelerini engelleyerek yalıtabileceklerini ifade eden Yunanistan Komünist Partisi grubu, iki halk arasında onları ayıracak hiçbir şey olmadığını ama bunun da ötesinde iki halkın da burjuvazinin rekabetine ve milliyetçilerin nefretine karşı ortak çıkarları olduğunu vurguladı.